تبلیغات
اسرار . . . - تعطیلات نوروزی را چگونه سپری کردین؟
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1393/01/14
تعطیلات نوروزی را چگونه سپری کردین؟

همراهان صمیمی؛ سلام سال نو مبارک.

قبل از هر چیز از اینکه دست نوشتۀ قبلی مدت زیادی روی سایت بود و مطلب جدیدی رو جاش قرار ندادم عذرخواهی می کنم. انشالله امسال سال بهتری برای همه‎مون و سایت باشه.

از اینها گذشته هیچ وقت فکر کردین که چرا بعضی ها این همه موفق اند؟ کاری به این ندارم که موفقیت شون توی چه زمینه ایه ( تحصیلی، شغلی، مالی، معنوی، اجتماعی، هنری و...) اونچه مهمه اینه که اونها پیشرفت فوق العاده‎ای داشتن و از ما موفق‎ترن. اما مگه اونا چکار می‎کنن که ما نمی‎کنیم؟!یه جواب ساده اینه که بگیم اونا شانس داشتن و خانواده و شرایط بهتری نسبت به ما داشتن و گرفتاری‎های ما رو نداشتن. اما این جواب ساده انگارانه و غلط،  صرفاً حسرت و اندوه ما رو بیشتر می کنه و ما رو از زمین و زمان و عالم و آدم شاکی می‎کنه.

جواب درست اینه که اونا از فرصت‎هاشون خوب استفاده می‎کنن. به عنوان نمونه یکی از این فرصت‎ها، همین تعطیلات نوروزی بود که گذشت. توی این تعطیلات، ما دو گروه بودیم: بعضی‎‎ها تا تونستن فقط تفریح کردن، چند تا فیلم و سریال دیدن و کلی شکلات و شیرینی و آجیل خوردن و احتمالاً سفری هم رفتن و به دل دشت و بیابان و کوه و جنگل زدن و شب‎ها تا دیر وقت بیدار بودن و روزها تا ظهر خوابیدن. اما یه گروه دومی هم بودن که این فرصت رو قدر دونستن و علاوه بر تفریح و دید و بازدیدی که در حد اعتدال داشتن، چند تا کتاب خوندن، کارهای عقب موندشون و انجام دادن، عبادت بیشتری کردن، روی نقاط ضعف شون کار کردن و واسۀ تمام سالشون برنامه‎ریزی کردن.

تعطیلات نوروزی یه سنگ محک بود که خودمون رو بهتر بشناسیم که توی کدوم گروه قرار داشتیم. اگه شما جزء گروه اول بودین که باید بگم مشت نمونۀ خرواره و این نشون می ده، الگوی رفتاری‎تون اینه که قدر فرصت هاتون رو نمی دونید و اگر جزء گروه دوم بودین مطمئن باشین اگه همین مدل رفتاری رو ادامه بدین موفقیت های بزرگی رو تجربه می کنین.

اما حالا هرچی بوده و بودیم عیبی نداره. بیایین از همین الان تصمیم بگیریم که قدر لحظه‎های زندگیمون رو بیشتر بدونیم و از فرصت‎هامون بهتر استفاده کنیم وگرنه تا چشم باز کنیم می‎بینیم که سال 92 هم تموم شده.
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains