تبلیغات
اسرار . . . - باید که تغییر کنیم ( قسمت سیزدهم)
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/10/27

هر تغییر مثبتی دستاوردهای فوق العاده ای را می تواند برایتان به ارمغان بیاورد که به ده نمونه از آنها اشاره می کنیم:

1)سلامت جسم؛ وقتی شما در روش تغذیه، اندازه و چگونگی خوردن خود یا میزان تحرک و فعالیت خود تغییر مثبت ایجاد می کنید سلامت جسمی تان را تضمین کرده و بهبود می بخشید.

2) آرامش فکری و روانی؛ نوع تفکرات ما در آرامش و ناآرامی ما بسیار مؤثر است. از آنجا که افکار نگران کننده، بدبینانه و ناامید کننده میتواند به مرور موجب افسردگی و اضطراب شود، طبیعی است که تغییر در نوع نگاه و نگرش و برداشت ها، به آرامش فکری و روانی بیانجامد. همین طور تغییر خصلت هایی مثل حسد، کینه ای بودن و پرتوقعی درون ما را آرام و فکرمان را راحت سازد.

3)آرامش زندگی؛ بخش قابل توجهی از ناآرامی های زندگی ما وابسته به خلق و خوها و رفتارهایی است که متأسفانه به طور جدی در صدد تغییر آن نیستیم. به عنوان مثال در بسیاری از زندگی ها، تنها کافیست ناهنجاری‎هایی هم چون بدزبانی و عیبجویی اصلاح شود تا روابط خانوادگی گرم و شیرین شود.

4) تربیت بهتر؛ همواره یادتان باشد که فرزندان آیینه ی تمام نمای والدین شان هستند و کودک از رفتارهای خوب و بد والدین به طور مستقیم یا غیرمستقیم الگو می گیرد. کودکان پرخاشگر و لجباز محصول تربیت والدینی هستند که عصبی و تندخو هستند. طبیعی است که اگر چنین والدینی به طور جدی تلاش کنند، تغییر کنند و تحمل و بردباری را جایگزین عصبانیت و تندخویی خود کنند قدم بزرگی برای اصلاح و تربیت فرزندانشان برداشته اند.

5) سعادت، رستگاری و بهشتی شدن؛ کم نبوده‎اند در تاریخ افرادی که با یک تغییر مسیر از سرازیری سقوط و قعر جهنم بهسوی کمال و درجۀ اعلای بهشت رفته اند . تردید نکنیم که  ترک یک آلودگی اخلاقی یا رفتاری که متأسفانه کم و بیش به آنها مبتلا هستیم می تواند زمینه ساز رستگاری یا ارتقای درجۀ ما در بهشت موعود خدا شود.

6) موفقیت، رشد و پیشرفت؛ اگر تمایل به رشد و پیشرفت ( شغلی، مالی، تحصیلی، هنری، ورزشی و... ) دارید شما نیازمند تغییر هستید. آنچه تاکنون بوده اید شما را به این جا رسانده است  که اکنون هستید و اگر می خواهید به جایگاه بهتر و رفیع تری دست یابید نوع افکار، رفتار و روش دنبال کردن اهداف تان  تغییر کند. به عنوان نمونه جوانی که مشغول به کار و تحصیل است اگر تلاش و سخت کوشی را جایگزین سستی و تنبلی کند قطعا  اندازه ی موفقیت ودستاوردهایش رشد چشمگیر پیدا می کند.

7) شادمانی، روحیه و نشاط؛بخش قابل توجهی از کسالت ها، سردی‎ها و یکنواختی‎ها می تواند با ایجاد یک تغییر مبدل به نشاط و شادمانی شود. مثلاً کسی که مدام به نداشته ها و محرومیت هایش فکر می کند کافی است ذهن خود را تغییر جهت دهد و آن را معطوف داشته ها، موهبت ها و نعمت های زندگی اش کند تا روحیه اش عوض شود. حتی گاهی تغییرات کوچک و مختصری هم چون جابه جایی وسایل منزل و تغییر چیدمان آنها و یا تغییر محیط و یک مسافرت کوتاه نیز می تواند حال شما را بهتر کند .

8) پیشگیری از ضررها و خسارت های سنگین؛عمدۀ کسانی که در زندگی شاهد شکست ها و زیان های سنگین بوده اند عمدتاً افرادی بوده اند که حاضر به تغییر رویه نبود ه‎اند. بسیاری از طلاق ها نتیجه لجبازی زوج هایی بوده که هیچ کدام حاضر به تغییر نبوده اند. یا بسیاری از افرادی که اکنون مبتلا به اعتیاد و مصرف مواد هستند کسانی بوده اند که خیلی قبل تر از اینها توصیۀ دیگران را برای ترک دوستان ناباب و محیط های آلوده جدی نگرفته و نخواسته اند که تغییر کنند.

9) خلاقیت و نوآوری؛یکی از عوامل مؤثر در موفقیت خلاقیت است و متأسفانه کسانی که مایل به تغییر شیوه ها و روش های خود نیستند از این عامل مثبت برای پیشرفت  بی بهره اند. موفقیت همیشه از آن کسانی است که حاضر بوده اند طور دیگری بیندیشند و طور دیگری عمل کنند.

10)جذابیت، محبوبیت و تأثیرگذاری؛گاهی یک تغییر مثبت در شیوۀ بیان یا نوع ارتباط می تواند شما را جذاب و دوست داشتنی کند. به عنوان نمونه همسرانی که به آراستگی خود در برابر همسر اهمیت می دهند عملاً با یک تغییر ظاهری مثبت خود را در دید همسرشان دلنشین تر می کنند و یا با تغییر بیانشان از تحقیر و مواخذه و سرزنش به تأیید و تحسین وتشویق خود را محبوب تر می کنند.

توجه به این دستاوردها می تواند همۀ ما را برای تغییر مصصم تر و راسخ تر کند.
طبقه بندی: استاد حورایی،  تلنگر!، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains