تبلیغات
اسرار . . . - باید که تغییر کنیم ( قسمت چهاردهم)
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/10/27

همیشه در همان زمینه ای که شما دوست دارید تغییر مثبتی ایجاد کنید کسانی هستند که پیش از شما در آن به موفقیت رسیده اند. همیشه کسانی هستند که با عزم و ارادۀ محکم، عادت های منفی خود را ترک و با مداومت و پشتکاری ستودنی خصلت های رفتاری مثبتی را در خود ایجاد کرده اند. در هر زمان افرادی پیش روی شما هستند که با همه وجود خواسته اند در زندگی خود تغییری مثبت ایجاد کنند و البته موفق هم شده اند. این ها همه به عنوان الگوهای عملی مقابل چشمان ما هستند. توجه داشته باشید که داشتن الگو یک ضرورت جدی است و برای آن که ضرورت و اهمیت الگو را در ایجاد تغییر، بیشتر روشن کنیم به چند نمونه از نقش های تأثیرگذار الگو اشاره می کنیم:

1) تغییر غیرممکن نیست

وقتی شما ببینید کسی دقیقاً مشکل و شرایط شما را داشته و با وجود همۀ این سختی ها موفق به تغییر شده است، در ذهن تان این ذهنیت به طور کلی پاک می شود که تغییر کردن با شرایط من امکان ندارد. کسی که با وجود تمام بدی ها و ظلم هایی که در حقش شده به راحتی طرف مقابلش را عفو می کند و می بخشد این باور را در ما ایجاد می کند که تغییر غیرممکن نیست و می توان کینه ای نبود و دیگران را بخشید.

2) انگیزه و اشتیاقی برای حرکت

گاهی ما در مسیر حرکت برای تغییر، گام هایمان سست و انگیزه هایمان به دلایل متعددی کمرنگ می شود. یک الگوی موفق و کسی که از ما جلوتر است و با اشتیاق به سمت هدف می رود و یا کسی که اکنون رسیده است و لذت دستیابی به مقصد را تجربه می کند، این شور و حرارت را در ما ایجاد می کند که قدم هایمان را محکم تر برداریم و سرعتمان را بیشتر کنیم.

3)خود را ارزیابی کنید

الگوها برای ما وسیله و میزانی برای سنجش و ارزیابی است. به دقت نگاه کنید آن ها که این راه را رفته و رسیده اند چگونه،  به چه روشی و از چه طریقی حرکت کرده اند؟ سپس نوع حرکت و اندازۀ سرعت خود را بسنجید که آیا تا این لحظه درست بوده است؟ وقتی شما یک مادر موفق را الگو قرار می دهید که در تربیت فرزند، عالی عمل کرده است، باید تک تک رفتارها و گفتارهایتان را با این الگوی مثبت بسنجید تا متوجه شوید تا چه حد درست و تا چه اندازه اشتباه عمل کرده اید.

4) سرعت بیشتر و عدم اشتباه و اتلاف وقت

برخی متأسفانه معمولاً  دوست دارند مسیرهایی را که خودشان به ذهن شان می رسد تجربه کنند. این افراد غالباً به واسطۀ آزمون و خطای فراوان، وقت زیادی را تا پیدا کردن مسیر درست تلف می کنند. یک الگوی مثبت و موفق به راحتی و رایگان شیوه و چگونگی ایجاد تغییر مثبت را به ما نشان می دهد تا سریع تر به هدف برسیم. شما می توانید برای تغییر روحیه و شادزیستن، روش های فراوان و البته عجیب و غریبی را تجربه کنید. اما آن ها که با تغییر نگرش ها و رفتارهایشان بر افسردگی شان غلبه و شادی واقعی و مثبت را درک کرده اند در عمل آسان ترین و مؤثرترین راه را پیش رویتان گذاشته اند.

5)آرامش و اطمینان

گاهی شما می خواهید به جایی بروید که آدرس آن را به درستی بلد نیستید، طبیعی است که در طول حرکت سردرگم و نگران باشید، چرا که از درستی مسیری که انتخاب کرده اید اطمینان ندارید. اما وقتی یک نفر که راه را کاملاً می شناسد و این مسیر را بارها رفته است، جلوی شما قرار می گیرد و از شما می خواهد که پشت سر او حرکت کنید دیگر در تمام مسیر خیالتان راحت است و آرامش خاطر دارید. الگوها و کسانی که موفق به تغییر شده اند از خود ردپایی به جای گذاشته اند که تا زمانی که پایمان را جای پای آن ها می گذاریم آرامش و اطمینان خاطر داریم که به بیراهه نمی رویم.
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains