تبلیغات
اسرار . . . - باید که تغییر کنیم ( قسمت پانزدهم)
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/10/27

شکی نیست که ایجاد تغییر مثبت در زندگی، در ابتدا برای انسان، رنج ها و مشقت هایی به همراه دارد. کسی که واقعاً  می خواهد در نتیجۀ این تغییرات مثبت، رشد کند و موفقیت کلان و برجسته ای را تجربه کند، باید هم این سختی ها را پیش بینی کند و هم این که حاضر به تحمل آن باشد. متأسفانه بسیاری از افراد با وجود این که ادعا می کنند میل به تغییر دارند، اما حاضر به پرداخت هزینه های آن نیستند. هزینه هایی که عملاً  با پرداخت نشدن آن هیچ تغییر مثبت و موفقیتی متصور نیست. تصور کنید کوهنوردی تصمیم به صعود و فتح قله دارد. این شخص هرگز نباید صرفاً تمام ذهنش را متوجه لذت های رسیدن به قله کند، بلکه باید به این نیز فکر کند که در این مسیر ممکن است با گرما، سرما، شرایط خاص و سخت جوی،  کمبود آذوقه، خستگی،  صدمه و آسیب جسمی مواجه شود. پیش بینی چنین شرایطی سبب می شود هم کوهنورد از نظر روانی آمادگی لازم را داشته باشد و هیچ پیشامد سخت و ناگواری برایش غیرمنتظره،  نگران و ناامیدکننده نباشد و هم این که آنچه را که باید برای حرکت و صعودش تدارک ببیند آماده و فراهم کند. در واقع شما برای هر تغییری در اخلاق، رفتار و زندگیتان باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

اول آن که پیش بینی تمام شرایط سخت و ناگوار را بکنید،دوم این که خود را آمادۀ مواجهه با آن شرایط کنید. توجه داشته باشید که هر تغییری،  سختی های خاص خودش را دارد. کسی که برای خودش شغل جدیدی را راه اندازی می کند در ابتدا طبیعی است که با تنگناهای مالی مواجه شود و به قولی باید تا مدتی از جیب بخورد. فردی که تصمیم می گیرد اعتیادش را ترک کند و زندگی جدیدی را برای خود رقم بزند بی تردید در ابتدا با یک احساس خلأ شدید مواجه می شود و مدام احساس می کند که گمشده ای دارد. جوانی که به یک رابطه و دوستی غلط پایان می دهد تا مدتی احساس دلتنگی، تنهایی و تا حدودی افسردگی می کند و حس می کند که زندگی برایش معنا و مفهومی ندارد. شخصی که تصمیم می گیرد به مسائلی مثل نماز و تکلیف های الهی مقیدتر باشد ممکن است از ناحیۀ برخی از دوستانش مورد استهزا قرار بگیرد. دختر خانمی که مصمم است از این پس پوشش بهتر و خداپسندانه تری داشته باشد چه بسا با این تغییر، جمعی از دوستان و اطرافیانش تحقیرش کنند و از او فاصله بگیرند. آقایی که تصمیم می گیرد با کسب روزی حلال زندگی اش را اداره کند و خدا نکرده در کارش به دروغ،  کم‌کاری،  تقلب و ... آلوده نشود ممکن است تا مدتی به حسب ظاهر از لحاظ مالی افت کند و در فشار قرار بگیرد و بالاخره جوانی که تصمیم به ازدواج دارد طبیعی است که با این اقدام برخی از آزادی هایش را از دست می دهد و به واسطۀ تعهدی که داده است دچار محدودیت هایی می‌شود. از آنجا که نابرده رنج گنج میسر نمی شود باید با علم به این که تغییر مثبت چنین سختی ها و هزینه هایی دارد کمر همت را ببندیم و بندهای کفش مان را برای حرکت محکم کنیم. با خود فکر کنید آیا دستاوردهای ناشی از تغییر مثبت و موفقیت های حاصل از آن، برایتان آنقدر شیرینی و جذابیت دارد که آمادۀ تحمل دشواری های آن باشید؟ همۀ کسانی که در زندگی خود تحول و تغییرات بزرگی ایجاد کرده اند افرادی بودند که با تمام وجود برخاسته اند و با ایمانی که به حرکت شان داشته‌اند به طور جدی حاضر به پرداخت تمام هزینه های آن شده اند. 
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains