تبلیغات
اسرار . . . - آقایان لطفا شنونده خوبی باشید
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/12


یکی از نیازهای بسیار بسیار مهم زنان نیاز به گفت وگو، صحبت کردن و البته شنیده شدن است. هرچقدر مرد به عنوان شوهر بتواند شنونده خوب تری باشدبه زن احساس آرامش بیشتری می دهد و در نقطه مقابل هرچه مرد از شنیدن و گفت وگو گریزان باشد زن را دچار التهاب و ناامنی می کند. دقت کنید که در یک زندگی متعادل گفت وگوی اعضای خانواده خصوصا همسران جایگاه ویژه و محکمی دارد و در یک زندگی متزلزل یا گفت وگوی صمیمانه و همدلی وجود ندارد یا این که ارتباط کلامی، عمدتا به بحث و مشاجره می انجامد.بنابراین برای شکل گیری یک ارتباط موثر و زندگی متعادل مردان باید ویژگی های یک شنونده خوب را خصوصا در ارتباط با همسر بشناسند و آن را تمرین کنند، ما در اینجا به چند خصوصیت یک شنونده خوب اشاره می کنیم:

۱ - شنیدن را تمرین کنید، شنیدن مانند هر مهارت دیگری مانند نقاشی یا رانندگی نیاز به تمرین فراوان دارد، به عنوان یک مرد و تکیه گاه زندگی حوصله شنیدن را تقویت کنید از همسرتان بخواهید برایتان از آنچه امروز برایش رخ داده تعریف کند، احساسات و عواطف خود را بازگو کند، اصلا به این فکر نکنید که مطالب او مهم است یا خیر شاید حرف های او در مورد خرید یک روسری از نظر شما ارزشمند نباشد، اما مطمئن باشید آثار و پیامدهای آن مثبت است، به این فکر کنید که این توجه و شنیدن شما به او آرامش و امنیت روانی می دهد و در نهایت فضای زندگی‌تان را آرام می کند.

۲ - همزمان با شنیدن کاری نکنید، تمام توجهتان را معطوف صحبت های همسرتان کنید اگرچه ممکن است بتوانید همزمان تلویزیون تماشا کنید یا صفحات روزنامه را ورق بزنید اما هرگز چنین نکنید، به صورت همسرتان نگاه کنید و به او اطمینان دهید با رغبت و توجه به او گوش می کنید و حواستان جای دیگری نیست.

۳ - کلام او را قطع نکنید، حوصله به خرج دهید، قطع کردن کلام دیگری معنای خوبی نمی دهد پیام پریدن در کلام دیگری این است که حرف شما تکراری است، خسته شده ام، قبول ندارم، اشتباه می کنید و... در بیان حالات و رفتار امام رضا(ع) نوشته اند که هرگز حضرت کلام کسی را قطع نمی کردند، هرچه شنونده صبورتری باشید، محبوب تر می شوید.

۴ - مخالفت صریح و سریع نکنید، اگر در لابه لای صحبت همسرتان، او حرف نادرستی می زند فورا با آن مخالفت نکنید، مخالفت سریع گاهی منجر به لجبازی می شود، حوصله کنید و درزمانی دیگر در مورد آن صحبت کنید.طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains