تبلیغات
اسرار . . . - پنج راز بزرگ قرمز آبی
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/12

آیا شما روحیه شاد و پرنشاطی دارید؟ و یا از آن دست افرادی هستید که عقیده دارید که با توجه به مشکلات ریز ودرشت شغلی، مالی و خانوادگی و... نمی توان شاد بود؟ آیا فکر می کنید صرفا با حل مشکلات و اجابت خواسته هایتان می توانید شاد و مسرور باشید؟دقت کنید که همه هنر شاد زیستن به این است که علی رغم مسائل و مشکلاتی که در زندگی داریم و بسیاری از آن ها برخلاف میل ماست و ظاهری ناگوار دارد، شاد باشیم.اگر قرار باشد که شادمانی ما وابسته به تحقق خواسته ها وآرزوهایمان و حل مسائلمان باشد، همیشه باید در انتظار شاد بودن بمانیم چرا که مشکلات همیشه کم وبیش هستند اما در این بین ما در اطراف خود کسانی را می بینیم که با این که مشکلاتشان از ما کمتر نیست ولی بسیار با روحیه، پرنشاط و امیدوارند. این مطلب نشان می دهد که شادزیستن، قبل از این که به عوامل بیرونی و شرایط گوارای زندگی مرتبط باشد به نوع نگرش، باورها و رفتارهای ما ارتباط دارد. در حقیقت افراد شاد و پرروحیه به گونه ای فکر وعمل می کنند که برایشان شادمانی و سرور به همراه دارد.بررسی و مطالعه از این افراد نشان می دهد که ما می توانیم شاد باشیم تنها به شرطی که باورها و رفتارهای مان تغییر کند. ما در این جا به ۵ راز بزرگ شادمانه زیستن اشاره می کنیم.
۱ - همیشه در لحظه زندگی کنید، گذشته ها گذشته و دیگر باز نمی گردد. غصه خوردن برگذشته چیزی را عوض نمی کند. نگران آینده هم نباشید ما صرفا وظیفه داریم امروز را درست عمل کنیم. باقی به دست خداست. با خود بگویید امروز چه کار باید انجام دهم که روز موثر، مفید و پرنشاطی داشته باشم.

۲ - به داشته های خود فکر کنید ممکن است محرومیت ها و نداشته های شما زیاد باشد. اما توجه به آن ها صرفا روحیه شما را تخریب می کند.توجه به داشته ها، هم به شما روحیه می دهد هم به شکرگزاری و سپاس منجر می شود.

۳ - هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. خصوصا در امور مادی خود را با افرادی که از شما بالاترند مقایسه نکنید. این مقایسه ها، فقط حال شما را می گیرد و شما را سرخورده می کند. افراد شاد وپرنشاط هرگز به این مقایسه های تخریبی مشغول نمی شوند.

۴ - از کسی توقع نداشته باشید. هرچه سطح توقع خود را از اطرافیان پایین تر بیاورید اندازه شادمانی خود را افزایش داده اید. توقع و شادمانی دو کفه یک ترازو هستند هرچه کم توقع تر باشید شادتر زندگی می کنید. افراد پرتوقع همیشه رنجیده خاطر و ناراحتند.

۵ - برای شادکردن دیگران تلاش کنید. همت خود را بر این قرار دهید که گره از کار کسی بردارید و دل کسی را شاد کنید.مطمئن باشید که انعکاس و بازتاب آن را در زندگی خود می بینید. تلاش برای شادی دیگران به سرور و بهجت شما می انجامد. شنبه هفته آینده درباره این داستان بیشتر صحبت می کنیم.
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains