تبلیغات
اسرار . . . - سال نو «مبارک» می شود؟؟
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/12

سال نو، مبارک باد. این جمله ای است که خصوصا تا چند روز دیگر بر زبان ها بسیار جاری می شود. همه به یکدیگر تبریک می گویند و برای هم سالی فرخنده و مبارک را آرزو می کنند. اما سوال اینجاست که آیا صرف تبریک گفتن های ما، سبب مبارکی و خجستگی سال جدید می شود؟ اساسا فرخندگی و مبارکی سال آینده ما به چه عامل یا عواملی وابسته است؟ 
برای پاسخ به این سوال بیایید مختصری در ماه مبارک رمضان تامل کنیم و ببینیم چرا خداوند حکیم، این ماه را مبارک قرار داده است. مگر در این ماه چه اتفاقی می افتد که مبارک می شود؟ اگر دقت کنید می بینید که همه چیز به نیت و نحوه استفاده ما از آن شب و روزها برمی گردد. مثلا در ماه مبارک رمضان، 
معصیت و نافرمانی خداوند در سطح عمومی جامعه کمتر می شود. اطعام و دستگیری نیازمندان و توجه به محرومین بیشتر می شود. در خانه ها قرآن بیشتر تلاوت می شود و مردم بیشتر دست به دعا برمی دارند. 
در حقیقت علت مبارکی ماه رمضان، همین رفتارهای مثبت و مطلوب ماست.
اکنون توجه کنید که مبارکی سال آینده ما به این وابسته است که می خواهیم عمر خود را چگونه سپری کنیم. 
اگر مصمم باشیم که در سال نو، ارتباطمان با خدای مهربان پررنگ تر باشد، اخلاقمان خصوصا در خانه بهتر و زیباتر باشد، و وجود و زندگی مان را از آنچه ناپاکی و آلودگی است، پاکیزه سازیم قطعا سال و ایامی مبارک خواهیم داشت حتی اگر کسی به ما تبریک نگوید ولی از آن طرف بدیهی است که اگر ایام نوروز برای ما ایام غفلت و بطالت و خدای ناکرده آلودگی و معصیت باشد، هرگز مبارک نخواهد بود اگر چه بسیار بگویند سال نو مبارک.فرصت باقیمانده امسال، مجال خوبی است برای تصمیم های قشنگ. مثل کودکی که دفتر مشق تازه ای می خرد و مراقب است کثیف نشود، تصمیم جدی مان این باشد که دفتر زندگی ما در سال ۸۹، به خطا و آلودگی، آلوده نشود. ایام نوروز فرصت خوبی است برای یک شروع مبارک. ان شاء ا...
سال نو مبارک. موفق باشید. سیدمجتبی حورایی طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains