تبلیغات
اسرار . . . - چرا برخی بچه ها پرتوقع اند؟
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/13

شاید شما هم از آن دسته از والدینی باشید که از پرتوقعی فرزندتان بسیار آزرده خاطرید.
شاید با خود می گویید چرا باید فرزند من این همه ناسپاس باشد و چرا هر کاری برایش می کنیم به چشمش نمی آید و انتظار بیشتری دارد. این رنجش وقتی بیشتر می شود که شما می بینید فرزند برخی از اطرافیان شما بسیار ممنون و قدردان پدر و مادرشان هستند.
اگرچه پرتوقعی فرزندان، می تواند علت های متعددی داشته باشد اما شاید مهم ترین علت آن، ناسپاسی خود والدین باشد. پدری که بر سر سفره شام به جای تشکر و قدردانی، عیب و ایراد بگیرد که این چه غذایی است و چرا چنین و چنان است، چه الگویی به فرزند خود می دهد؟ مادری که به جای آن که از خرید پدر خانواده تشکر کند، عیب جویی کند، چه آموزشی به فرزند خود می دهد و یا تصور کنید که یکی از بستگان شما، به یک مناسبتی برای شما یک دست لیوان کادو آورده اند. وقتی شما در مقابل چشمان فرزند، کادو را باز می کنید و می گویید این چیه؟ خجالت نکشیدند این را آوردند، روشن است که فرزندتان پرتوقعی را یاد می گیرد. همین فرزند اگر فردا برایش کامپیوتر هم بخرید می گوید چرا مدل بهتری نخریدید و اگر برایش موتور بخرید، در نهایت ناسپاسی می گوید چرا ماشین نخریدید. بنابراین اگر می خواهید فرزندانی کم توقع، قدردان و سپاسگزار داشته باشید، مراقب باشید که از کارها و محبت های کوچک یکدیگر تشکر و قدردانی کنید. عیب جویی نکنید و از کسی توقع نداشته باشید. فرزندان کم توقع محصول والدین قدردان و بی توقع اند. شنبه هفته آینده در همین باره با شما سخن خواهیم گفت.
موفق باشید. سید مجتبی حوراییطبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains