تبلیغات
اسرار . . . - حالا نوبت انجام وظیفه است
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/14در سه شب قدری که گذشت، مقدرات یک ساله آینده ما نوشته و محکم و امضاء شد. همان گونه که می دانید این اصلا بدین معنا نیست که ما از این پس تا یک سال، هیچ اراده و اختیاری نداریم و محکوم به بازی در سناریویی هستیم که شب های قدر برای ما نوشته اند.
دقت کنید که مقدرات یعنی زمینه ها و امکانات. در حقیقت اکنون روشن شده که تا یک سال آینده خداوند چه زمینه ها و امکاناتی را پیش پای می گذارد و حالا این ما هستیم که باید از این امکانات بهترین و بیشترین بهره را ببریم و با حسن انجام وظیفه، زمینه رشد و کمال خود را فراهم آوریم و گرنه با تنبلی و غفلت صرفا امکانات را ضایع کرده ایم و به خود خسارت وارد کرده ایم. به عنوان مثال تصور کنید در شب های قدری که گذشت برای کسی زیارت خانه خدا و حرم پیامبر اکرم(ص) مقدر شده است. حال ممکن است این فرد به مکه هم مشرف شود اما قدر نشناسد و به اندک زیارتی بسنده کند و عمده وقت خود را در فروشگاه ها و بازارها سپری کند و بهره چندانی نبرد. از آن طرف تصور کنید برای شخص دیگری صرفا مجاورت حرم امام رضا(ع) و زندگی در مشهد مقدر شده است، اما او بسیار قدرشناسی می کند و از این زمینه عالی بسیار بهره می برد و هر روز به پابوسی امام رضا(ع) مشرف می شود و یا در مثالی دیگر تصور کنید برای کسی همسری از هر جهت عالی مقدر شده است و خدا در طول سال آن را روزی او می کند اما متأسفانه این شخص با بداخلاقی و رفتار سوء ناشی از جهل و غفلت، زندگی را تبدیل به جهنمی می کند و از آن طرف شخصی با همسری بسیار معمولی ازدواج می کند که شاید کم و بیش معایبی هم دارد ولی با آگاهی، تدبیر، تلاش و انجام وظیفه صحیح اسباب رشد و شیرینی زندگی را فراهم می سازد. بنابراین پس از این که در این شب ها از خداوند مهربان تقاضا کردیم بهترین مقدرات، زمینه ها و امکانات را برایمان فراهم سازد حالا نوبت به کسب آگاهی و شناخت نسبت به وظیفه و حسن انجام وظیفه است. تلاش کنیم تا از هر فرصت و موقعیتی که از این پس پروردگار حکیم پیش رویمان قرار می دهد، عالی ترین استفاده را ببریم. ان شاء ا...موفق باشید. سید مجتبی حورایی

خراسان رضوی - مورخ شنبه 1389/06/13 شماره انتشار 17640
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains