تبلیغات
اسرار . . . - ماندن از رسیدن مهم تر است
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/14همه چیز با یک اراده شروع می شود. شاید شما هم در ماه مبارک رمضان، تصمیم های قشنگی گرفته اید، محکم و قاطعانه تصمیم گرفته اید که یک عادت رفتاری زشت و ناپسند را کنار بگذارید و با عزم راسخ و انگیزه فراوان مصمم شده اید که به یک رفتار مثبت عامل شوید و آن را در خود تقویت کنید. طبیعی است که با توجه به شرایط مساعد و فراهمی که شب و روزهای ماه مبارک داشت، شما به تصمیم تان پایبند بوده اید. اما آنچه از این دستیابی مهم تر است، پایداری و ماندن است. ماه مبارک رمضان، تمرینی برای تغییر و اصلاح خودمان بود و از هفته قبل مسابقه شروع شد.لازمه موفقیت ما در این مسابقه و پایداری و ماندن ما در تصمیم های خوبی که گرفته ایم به رعایت نکاتی وابسته است که به آن اشاره می کنیم.

۱ -مرور و یادآوری، در طول روز مدام به خود یادآوری کنیم که انجام یک رفتار خوب چه دستاوردهای مثبتی برایمان داشته و خواهد داشت و هم چنین عادت های رفتاری زشت، چه آسیب ها و لطمه هایی در پی داشته و خواهد داشت. مرور این دستاوردها و از دست دادن های ناشی از رفتار خوب و بد ما، پیوسته انگیزه ما را شعله ور نگه می دارد که از آنچه تصمیم اش را گرفته ایم منصرف نشویم.

۲ - ترک دوستان بد، شاید برای پایبندی به تصمیم های خوبمان هیچ چیز به اندازه دوست مهم نباشد. اگر دوستی دارید که خودتان می دانید دوست خوبی نیست و بنای خوب بودن هم ندارد حتما باید با او قطع رابطه کنید وگرنه در اراده تان سست می شوید.

مثلا اگر در نماز خواندن کوتاهی می کرده و در ماه مبارک تصمیم به جدیت در خواندن نماز گرفته، اگر دوستی دارید که به طور جدی تقیدی به نماز ندارد بلکه آن را هم به شوخی و استهزاء می گیرد حتما باید آن را کنار گذاشت و قطع رابطه کرد. مطمئن باشید یک دوست بد، به زودی تمام دستاوردهای یک ماهه ما را بر باد می دهد.

۳ - یک جلسه خوب، همه ما نیاز به شارژ شدن داریم. باید مدام روحیه بگیریم و کسب انرژی کنیم. یک جلسه معنوی خوب می تواند برای شما حکم یک شارژ را داشته باشد. خود را مقید کنید حداقل هفته ای یک بار در یک جلسه معنوی مفید به طور منظم شرکت کنید. ضمن این که در همین جلسات ارزشمند، شما دوستانی پیدا می کنید که می توانند یار خوبی برایتان باشند.

۴ - دعا، و دست آخر این که مدام باید از خداوند مهربان بخواهیم که به ما توان و استقامت ماندن و ثابت قدمی بدهد، به پروردگارمان بگوئیم که ما اگر به خودمان باشد توان ماندن نداریم. خودت کمکمان کن. سیدمجتبی حورایی
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains