تبلیغات
اسرار . . . - ازدواج و طلاق عجولانه!!
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/11/15


شنبه گذشته گفتیم که یکی از رفتارهای ناهنجار، عجول بودن است و البته گفتیم که عجله دوگونه است. آنجا که درستی و صحت یک کار روشن و واضح است عجله و شتاب بسیار خوب است و کندی و تاخیر اشتباه است.اما آنجا که درستی و صحت و ارزشمندی یک کار مسلم نیست باید تامل و تحقیق و مشورت کرد و عجله کردن بسیار اشتباه است و می تواند پیامدهای بسیار ناگوار و غیرقابل جبران داشته باشد. ما در اینجا به چند نمونه از عجله های منفی و شایع اشاره می کنیم:

الف- ازدواج عجولانه/ اگرچه ازدواج، امری بسیار پسندیده است اما بسیار نیازمند تحقیق و بررسی است.
شاید شما هم افراد بسیاری را دیده باشید که زندگی شان دچار تنش و بحران جدی شده و حتی تا فروپاشی و طلاق، پیش رفته است. وقتی پای صحبت بیشتر این عده می نشینیم با تاسف می گویند: ای کاش عجله نمی کردم، ای کاش بیشتر تامل و بررسی می کردم و با افراد مجرب و آگاه مشورت می کردم. اگر به خواستگاری رفته اید و یا به خواستگاری شما آمده اند هرگز در انتخاب عجله نکنید و تا زمانی که نسبت به طرف مقابل شناخت خوبی پیدا نکرده اید و از صلاحیت او اطمینان حاصل نکرده اید، اقدام نکنید، خصوصا هر چقدر خانواده طرف مقابل، اصرار به عجله کردن داشت، شما عجله نکنید، این درست است که نباید در کار خیر، سستی و تعلل کرد اما به شرطی که درستی کار مسلم باشد.

ب- طلاق عجولانه/ همانقدر که ازدواج عجولانه زمینه ساز گرفتاری و پشیمانی است، طلاق عجولانه هم مشکل ساز و پشیمان کننده است. متاسفانه امروزه می بینیم دختر و پسری که هنوز مدت زیادی از عقد ازدواج شان نگذشته، پس از چند بار بحث و مشاجره و ناراحتی، قهر می کنند و در خلوت خود و گاهی با تحریک دیگران به طلاق فکر می کنند. یکی مهریه اش را به اجرا می گذارد و دیگری از عدم تمکین همسرش به دادگاه شکایت می کند! کاملا واضح است که ما نمی گوییم تحت هر شرایطی باید زندگی کرد بلکه می گوییم در این تصمیم گیری باید عجولانه عمل شود. مراقب باشید که ملاک عمل، راحت شدن نباشد بلکه فکر کنید آیا این کار درستی است؟ آیا وظیفه و مصلحت این است؟ آیا خدا راضی است؟ در این شرایط حتما با افراد با صلاحیت مشورت کنید. حتی اگر ازدواج تان عجولانه و نادرست بوده لطفا طلاق تان عجولانه نباشد.کم نیستند افرادی که در ناراحتی تصمیم به طلاقی عجولانه گرفته اند و امروز بسیار پشیمان هستند. هفته آینده درباره نمونه های دیگر عجله منفی با شما صحبت می کنیم.

موفق باشید- سید مجتبی حورایی
طبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains