تبلیغات
اسرار . . . - نگرش مثبت برای داشتن روحیه ای مثبت
اسرار . . .
ُ؛ آیا آن كسی كه موجودات را آفریده، از حال آن‌ها آگاه نیست؟! در حالی كه او (از اسرار دقیق) با خبر و آگاه است!» (ملك، 14)

بازدید : مرتبه
تاریخ : 1392/12/7

گفتیم که اولین قدم برای داشتن یک روحیه شاد و پرنشاط، مدیریت و کنترل فکر است. این افکار و اندیشه های ماست که عواطف و احساسات ما را می سازد. همه ما می توانیم همین الان به گونه ای فکر کنیم که تمام وجودمان لبریز از نشاط و شادمانی و روحیه سپاسگزاری شود و در عین حال قادریم به گونه ای بیندیشیم که از درون رنجیده خاطر، محزون و افسرده شویم. در واقع هر چقدر افکار مثبت، زمینه ساز آرامش و روحیه عالی است، اندیشه های منفی، ویرانگر و ناراحت کننده است.اما سوال اصلی این است که با داشتن این همه مشکلات، ناکامی ها، سختی ها و رنج ها، چگونه می توان افکار مثبت داشت و به دنبال آن شاد بود؟ برای پاسخ به این سوال باید توجه داشته باشید که افکار مثبت و منفی، در ابتدا و به خودی خود وجود خارجی ندارد و آن چه واقعیت دارد صرفا وقایع و اتفاقاتی است که در زندگی ما رخ داده است. آن چه افکار ما را می سازد، برداشت ها و تلقی هایی است که از وقایع پیرامون خود داریم.به این معنا که اگر وقایع ظاهرا ناگوار زندگی خود را برداشت و تحلیل مثبت کنیم، اندیشه مثبت و به تبع آن روحیه شاد و با نگرش و تلقی منفی، فکر منفی تولید می شود.
در واقع برای مثبت اندیشی، باید به طور مستمر تمرین کنیم که رویدادهای ناگواری را که خلاف میل و انتظارمان است برداشت مثبت کنیم. برای این منظور پیشنهاد می شود با یک سوال طلایی، زندگی کنید. مدام از خود بپرسید: «این رویداد چه تجربه و پیام مثبتی برای من دارد؟» به محض مواجهه با یک ناکامی، شکست، بحران، بیماری و یا از دست دادن، بازهم از خود سوال کنید: این رویداد چه تجربه و پیام مثبتی برای من دارد؟ اگر به طور دائم و پیوسته تلاش کنید از دل هر واقعه ناگواری، پیام و تجربه مثبت پیدا  کنید، به تدریج ذهن تان چنان جلایی پیدا می کند که اگر ناگوارترین اتفاقات عالم برای شما رخ دهد، همه را موهبت می بینید. چه بسا این را شنیده باشید وقتی به ادیسون که نزدیک به هزار بار برای اختراع لامپ تلاش کرده بود و ناکام شده بود، گفتند: هزار بار شکست خوردی، با آرامش گفت: هرگز. بلکه من فهمیدم (تجربه مثبت) و به دنیا فهماندم که به این هزار روش نمی توان به لامپ (برق) رسید. هفته های زیادی (شنبه ها) در این باره صحبت خواهیم کرد.
موفق باشیدسیدمجتبی حوراییطبقه بندی: استاد حورایی، 
ارسال توسط صادق بابائی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
Buy Websites For Sale - Sell Domains